צרו קשר

שלח

פ”ת: למרות די-אן-איי על האקדח, החשוד בהחזקתו שוחרר

שוטרים שב-10 בדצמבר ערכו חיפוש בבניין מגורים בפתח תקווה איתרו מטעני צינור, אקדח FN וחומר החשוד כקוקאין במשקל של כמה עשרות גרמים. כעת מתברר כי שני חשודים שנעצרו בפרשה שוחררו, למרות שדי-אן-איי של אחד מהם נמצא על האקדח.

אמצעי הלחימה, בהם גם רכיבים המשמשים להרכבת מטענים, נמצאו על גג הבניין. ראשון נעצר אחד הדיירים בבניין, אמיר קדושים. מהחיפוש בדירתו יצאו השוטרים כשידיהם כמעט ריקות. למעט טלפונים סלולריים, כובע צמר ומכשיר הקלטה של מצלמות האבטחה (DVR), הם לא מצאו דבר.

מעצרו של קדושים, שיוצג על ידי עו”ד שי נודל, הוארך מעת לעת עד שב-19 בדצמבר נאלצו חוקרי ימ”ר תל אביב לשחררו, מאחר שלא נמצאו ראיות הקושרות אותו לפריטים שנתפסו על הגג. יומיים לפני שחרורו של קדושים נעצר חברו, יעקב דרור (48) מקדימה, בחשד למעורבות בהחזקת פריטי האמל”ח. זאת לאחר שדי-אן-איי שלו אותר על האקדח שהוסלק בתוך ארון עץ נעול במחסן שבאזור הגג.

דרור, שיוצג על ידי עו”ד זאב לקט, הכחיש את המיוחס לו. מעצרו הוארך מעת לעת והבוקר (שלישי, 24.12) התייצבה המשטרה בבית המשפט עם בקשה נוספת להאריך את מעצרו. עו”ד לקט שב והכחיש כל קשר של מרשו לאקדח ולשאר הפריטים שנמצאו במקום. לדבריו, אין לו שום קשר למקום ולא ניתן לדעת מתי הגיע הדי-אן-איי שלו, ובאלו נסיבות, לאקדח.

השופטת ענת יהב החליטה לדחות את בקשת המשטרה והורתה על שחרורו של דרור. בהחלטתה קבעה: “החקירה קפאה על שמריה בשלב מסוים ואינני מתכוונת לפעולות הרבות והנמרצות שהיחידה עצמה מבצעת, אלא אך ורק לתוצרים. לו חשבה היחידה החוקרת או הפרקליטות כי הדי-אן-איי כשלעצמו מספיק, בנוסף, לנסיבות נוספות הקיימות בתיק, היו מכבדים ומציגים היום הצהרת תובע, דבר אשר לא נעשה, ולפיכך יש בכך לאותת מה חושבת הפרקליטות על התקדמות בתיק ועל הראיות ולהתקדמותן ככל שמתייחסות לחשוד זה”.

המשטרה החליטה שלא להגיש ערר על השחרור. עו”ד לקט מסר בתגובה:  “אני מברך את בית המשפט על החלטה אמיצה ונכונה משפטית”.

לכתבה באתר פוסטה

פרטי התקשרות 24/7

טל משרד 03-5074545
עו"ד שי נודל 054-7779040
עו"ד לילך קורש 054-9294292
פקס 03-6240022