צרו קשר

שלח

עבודות שירות על החזקת רבע קילוגרם קוקאין

שישה חודשי עבודות שירות נגזרו בביתה משפט המחוזי בת”א על בן 32 מתל אביב אשר הורשע בהחזקת רבע קילוגרם של קוקאין, ובשיבוש מהליכי משפט.

על פי כתב האישום, הנאשם החזיק בדירתו 278 גרם קוקאין. כשהגיעו למקום השוטרים הוא השליך שקית מחלון הדירה ובה קוקאין שהיה מחולק לשקיות. עם מעצרו הודה במיוחס לו.

אחר הרשעתו הופנה לקבלת תסקיר מטעם שירות מבחן ממנו עלה כי הדרדר לשימוש בסמים עקב נסיבות משפחתיות קשות. עוד עלה כי הוא לקח חלק בקבוצה טיפולית ועבר הליך שיקומי וכיום הוא נקי מסמים. שירות המבחן המליץ שלא לגזור עליו מאסר בפועל על מנת לאפשר לו להמשיך בהליך השיקומי. עוד התברר ממסמך של היחידה לטיפול בהתמכרויות כי הוא מגלה יציבות ואחריות כלפי התוכנית הטיפולית, מנהל בחריצות את עסקיו ומעורב יותר בטיפול במשפחה.

מנגד, הפרקליטות הדגישה את חומרת מעשיו ואת כמות הסמים שהחזיק ועתרה להטיל עליו עונש שנע במתחם בין ארבע לשש שנות מאסר בפועל. בפרקליטות ציינו כי נוכח השיקום המוצלח ניתן להתחשב במקצת ולסטות מעט ממתחם הענישה.

סנגורו, עו”ד שי נודל, הדגיש כי למרשו אין עבר פלילי, תיאר את ההליך השיקומי שעבר וטראומה משפחתית שחווה ואשר הובילו אותו לשימוש בסמים. לאור כך, עתר הסנגור להסתפק בעונש של עבודות שירות.

השופט בני שגיא, לאחר שסקר פסיקה דומה, סבר בנסיבות המקרה העונש ההולם נע בין 18 ל – 42 חודשי מאסר בפועל. אולם, השופט התחשב בעובדה כי לנאשם אין עבר פלילי, הודאתו וקבלת אחריות והשלכת העונש על הנסיבות המיוחדות של משפחתו . השופט סבר כי נוכח הנסיבות היה מקום לגזור עליו 18 חודשי מאסר, אולם בסופו של דבר השופט קיבל את עמדת ההגנה, התחשב בנסיבות המשפחתיות של הנאשם וביקש למנוע פגיעה בהליך השיקומי שלו.

השופט שגיא גזר על כהן שישה חודשי עבודות שירות בלבד לצד מאסרים מותנים, קנס בסך 10 אלף שקל וצו מבחן לתקופה של שנה וחצי.

לכתבה באתר פוסטה

פרטי התקשרות 24/7

טל משרד 03-5074545
עו"ד שי נודל 054-7779040
עו"ד לילך קורש 054-9294292
פקס 03-6240022