צרו קשר

שלח

מתנה משפחתית: 4 ק”ג קוקאין מקוסטה ריקה

שני אחים מהרצליה, ובתו של אחד מהם, חשודים ביבוא סמים וקשירת קשר, לאחר שקיבלו לביתם חבילה מקוסטה ריקה ובה קוקאין וצעצועים. עדכון: שלושה מהחשודים שוחררו מהמעצר. עובד בחנות תכשיטים נעצר בחשד כי היה מעורב בהזמנת החבילה 

kokain1 (1)

שופט בית משפט השלום בתל אביב, ירון גת, האריך בשישה ימים את מעצרם של שני אחים ובתו של אחד מהם, תושבי הרצליה, בחשד לייבוא כארבעה ק”ג ברוטו קוקאין. החשודים הםיורם (52), דוד (50) ושירן (25) אדרי. הם חשודים ביבוא סמים, קשירת קשר לפשע והחזקת סמים.

החשודים נעצרו על ידי בלשי היחידה המרכזית (ימ”ר) של משטרת מחוז תל אביב, לאחר שבמכס התקבלה חבילה חשודה שהגיעה מקוסטה ריקה. בבדיקת תכולתה התגלה הקוקאין יחד עם צעצועים.

החבילה, שהועברה למשטרה, היתה ממוענת ליורם אדרי. שוטר שהתחזה לשליח הגיע לבית האחים בהרצליה ומסר לו את החבילה. לפי המשטרה, יורם פתח את החבילה והניח אותה באחד מחדרי הבית. בהמשך נעצר אחיו דוד במקום עבודתו, במסעדה בהרצליה. בתו נעצרה בעת שהגיעה לדירת האחים. בדיון להארכת מעצרם של השלושה התברר, כי ליורם אדרי עבר קודם בעבירות סמים, וגם לבתו יש עבר פלילי. כעת יבדקו חוקרי המשטרה האם לשלושה היו שותפים ביבוא הסמים והאם הם היו אמורים להעביר אותם לגורם אחר.

סנגוריהם של החשודים, עורכי הדין שי נודל ומשה יוחאי, הכחישו את המיוחס למרשיהם וטענו בבית המשפט כי יורם אדרי בעל 100 אחוז נכות וכלל לא היה מודע לכך שאמורה היתה להגיע חבילה. “הוא לקח את הקופסא, פתח אותה, לא ידע מה זה, ראה שיש צעצועים, לא הבין על מה מדובר, לקח את הקופסא כמו שהיא ושם אותה בחדר”, טענו בבית המשפט.

השופט גת נענה חלקית לבקשת המשטרה והאריך את מעצרם של החשודים עד ה-27 בדצמבר. בהחלטתו קבע: “מעיון בתיק החקירה עולה, כי קיים חשד סביר כנגד החשודים לביצוע העבירות המיוחסות להם, וזאת כעולה מנתונים המופיעים על גבי חבילה שהגיעה למשטרה מהמכס ואשר הכילה סם מסוג קוקאין במשקל כארבעה קילוגרם, ממזכרים נוספים שקיימים בתיק החקירה ומהודעות נוספות הקיימות בתיק החקירה”.

השופט פירט בהחלטתו מה מחזק את החשד כלפי השלושה:  לגבי יורם ציין השופט כי הוא קיבל את החבילה שהיתה רשומה על שמו, בעוד שדוד המתגורר במקום הינו בעל עבר בעבירות סמים ובתו שירן הגיעה למקום בנסיבות מחשידות: “החשודה הגיעה למקום בסמוך לאחר קבלת החבילה על ידי החשוד בנסיבות מחשידות, ובגרסה שמסרה ביחס לנסיבות הגעתה נמצאו סתירות ביחס לנתונים אחרים. כמו כן, הוצגו  מסמכים נוספים אשר קושרים את החשודה לסמים”.

עדכון (30.12.15)

 

אחרי יותר משבוע במעצר, שוחררו מהמעצר שלושת בני משפחת אדרי מהרצליה החשודים במעורבות בייבוא קוקאין מקוסטה ריקה.  מנגד, בית המשפט האריך את מעצרו של מאור (מאיר) אנקרי, בן 29 מתל אביב, שהינו מוכר בחנות תכשיטים,   אשר נעצר בחשד למעורבות בייבוא. בדיון בבית המשפט התברר כי החשוד, אשר מיוצג על ידי עורכי הדין אייל אוחיון ושחר חצרוני,  היה בקשר עם החשודה שירן אדרי. הוא מצידו הכחיש את המיוחס לו. לטענת המשטרה,   הפעולות שהוא ביצע לא היו מתוך סקרנות, אלא בתור מי שמעורב ומושקע כספית . מה שקושר אותו לכאורה זה התחקות אחר חבילת הסמים שנעשתה ממכשיר הטלפון של אנקרי כשבדק לאחר הגעת החבילה ארצה האם הגיעה כבר לסניף הדואר. השופט ירון גת האריך את מעצרו עד 3 בינואר וקבע: “מאז הארכת המעצר הקודמת בוצעו  מספר פעולות חקירה אשר חיזקו  את החשד הסביר”.

posta – הכתבה המקורית

פרטי התקשרות 24/7

טל משרד 03-5074545
עו"ד שי נודל 054-7779040
עו"ד לילך קורש 054-9294292
פקס 03-6240022