צרו קשר

שלח

מי הבוס?

שאפו לימ”ר תל אביב על כתב האישום נגד שכירי החרב שנשלחו לחסל את אלי טביב, אבל מי שלח אותם? התשובה שמורה בינתיים בתיקי המודיעין של הימ”ר * התשתית הראייתית מבוססת על שיחה של אחד הנאשמים (הכדורגלן) עם מדובב, על זיהוי הקטנוע בסביבת הבית ועל פאזל צילומי מצלמות האבטחה מכפר שמריהו ועד הרצליה

ישראל קדושים בבית משפט

ישראל קדושים בבית משפט

כתב אישום הוגש הבוקר לבית משפט המחוזי בת”א נגד ישראל חיים (קדושים), שירן דהרי (קסטרו) והכדורגלן דימיטרי רובינסקי על נסיון רצח, קשירת קשר לביצוע פשע, שיבוש מהלכי משפט, השמדת ראיה ועבירות נוספות. הנאשמים, נטען בכתב האישום, ניסו לרצוח את אלי טביב, הבעלים של קבוצת הכדורגל בית”ר ירושלים.

בימ”ר תל אביב, שניהלה את החקירה, מעריכים כי השלושה שימשו שכירי חרב של גורם אחר אשר מצוי בסכסוך כספי עם טביב, ושכר את שירותיהם של השלושה, במישרין או באמצעות צד שלישי. החוקרים בחנו מספר סכסוכים של טביב בעולם העסקי ובעולם הכדורגל, חלקם מול דמויות מוכרות היטב במחוז תל אביב, אולם מעבר להערכות מודיעיניות לא הצליחו לחבר את מזמין האירוע עם שלושת הנאשמים שביצעו את הירי לכאורה. עם זאת, החוקרים שללו את האפשרות שנבדקה, על כך שהמניע לירי נוגע לסכסוך הכספי עם מוני הראל, הבעלים לשעבר של הפועל תל אביב אשר מכר את המועדון לטביב.

לפיכך, המניע לחיסול של הבעלים של הפועל תל אביב (לשעבר) ובית”ר ירושלים (בינתיים) נותר בגדר תעלומה.

על פי כתבי האישום, שהגש על ידי עו”ד צחי הבדלי מפרקליטות מחוז ת”א, בסוף חודש פברואר תכננו הנאשמים להביא למותו של טביב, והראיות, נסיבתיות בעיקר.

לפי כתב האישום, ב- 26 פברואר רכבו קדושים ורובינסקי על אופנוע באזור ביתו של טביב בכפר שמריהו, על מנת לבחון את סביבת הבית, לכאורה כדי שיוכלו להוציא לפועל את תוכניתם. בחלוף יומיים, נטען, הצטיידו הנאשמים בקטנוע שהיה רשום על שמו של קדושים באותה העת וכן בקסדות, כפפות ואקדח טעון בכדורים. השלושה סיכמו כי רובינסקי ודהרי ירכבו על הקטנוע, רובינסקי ינהג ודהרי יחזיק עליו את האקדח עד אשר יגיעו לבית ושם דהרי יירה בטביב. על מנת להסוות סימנים מזהים של הקטנוע הדביקו עליו קדושים ורובינסקי מדבקות בצבעים אדום ושחור.

באותו היום בשעות אחר הצהריים הגיע טביב לאצטדיון בפתח תקווה, על מנת לצפות במשחק כדורגל בין קבוצתו, בית”ר ירושלים, לבין הפועל פ”ת. לאחר סיום המשחק הוא שב לביתו ובהמשך נסע לכפר סבא. בעוד טביב שוהה בכפר סבא, נטען בכתב האישום כי רובינסקי ודהרי הגיעו רכובים על הקטנוע, כשברשותם האקדח, לסביבת ביתו של טביב וערכו שם סיורים מקדימים.

אלי טביב

אלי טביב

סמוך לחצות, שב טביב אל ביתו. לאחר שהחנה את רכבו, הגיעו דהרי ורובינסקי רכובים על הקטנוע. בשלב זה הבחין טביב בקטנוע והתעורר חשדו כי השניים עלולים לפגוע בו, לכן היטה את כל גופו לכיוון מושב הנוסע שליד הנהג. מיד אחר כך, עצר רובינסקי את הקטנוע סמוך לרכב ואז דהרי ירד מהקטנוע, התקרב לחלון הנהג וירה חמישה כדורים לתוך הרכב דרך החלון. טביב נפגע פגיעה קלה בזרועו.

לאחר הירי נמלטו השניים למקום מפגש שנקבע עם קדושים – שם הסירו את המדבקות מהקטנוע, הורידו את בגדיהם, את הכפפות והקסדות, שרפו והשמידו אותם.

מיד לאחר האירוע הטיל מפקד הימ”ר נצ”מ גדי אשד את החקירה על צוות חקירה מיוחד. החוקרים, בראשותם של רפ”ק אביב גולדשטיין ורפ”ק שרון מלכה, הצליח לאסוף שורה של ראיות לכאורה נגד הנאשמים. אבל התרומה המכרעת לחקירה היתה באמירות של רובינסקי בפני מדובב שהוכנס לתאו, על מעורבותם של כל אחד מהמשתתפים באירוע.

בבקשה למעצר עד תום ההליכים נטען, כי בשיחה עם המדובב ציין רובינסקי פרטי חקירה מוכמנים שלא היו ידועים באותה עת, פרט למעורבים באירוע, וכך גם בעימות שערכו החוקרים לאחר מכן. עוד בידי החוקרים צילומי מצלמות אבטחה ליד ביתו של טביב בכפר שמריהו וליד ביתו של קדושים, וכן פלטי שיחות טלפון ואיכונים בין המעורבים אשר לכאורה מפלילים אותם במיוחס להם.

מבקשת המעצר עולה כי בעברם של הנאשמים יש – כל אחד על פי חלקו –  מספר הרשעות בעבירות אלימות, רכוש וסחיטה. השלושה מיוצגים על ידי עורכי הדין נס בן נתן, שחר חצרוני, עמיחי ימין ושי נודל. 

עו"ד שי נודל

עו”ד שי נודל

posta – לכתבה המקורית

פרטי התקשרות 24/7

טל משרד 03-5074545
עו"ד שי נודל 054-7779040
עו"ד לילך קורש 054-9294292
פקס 03-6240022