צרו קשר

שלח

לא כל יום פורים

החשד: שלושה בדוקאים שתכננו לפרוץ לדירות השתמשו במסכות של גורילות אך נעצרו הודות לעירנות מנהל סיירת הביטחון של רעננה * ההחלטה: שופט שלום הורה לשחרר אותם בנימוק שאין ראיות ממשיות לביצוע הפשע המיוחס להם למרות שבחיפוש בביתם נמצא רכוש וכסף חשוד כגנוב

המסכות שנתפסו

שלושה חשודים מרמת גן, ביניהם אסיר ברישיון, נתפסו אתמול (14.1.15) ברעננה עם מסכות של גורילות שעל פי החשד שימשו אותם בעת התפרצויות לבתים, כלי פריצה, רכוש וכסף החשודים כגנובים.

תחילתו של האירוע שהוביל למעצרם של השלושה, אתמול בשעות הצהריים אז הבחין מנהל סיירת הביטחון של עיריית רעננה ברכב חשוד ובו שלושה צעירים הלבושים בבגדי ספורט. מנהל הסיירת החל במעקב אחריהם בעוד הם נכנסים לרחוב חנה סנש בעיר – אך מה שהשלושה לא ידעו כי מדובר ברחוב ללא מוצא. כעבור זמן קצר כאשר עשו פרסה והחלו לחזור לתחילת הרחוב, הורה להם מנהל הסיירת לעצור ולדומם את מנוע הרכב.

בחלוף זמן קצר הגיעו למקום שוטרי תחנת כפר סבא ובדיקת זהותם של השלושה העלתה כי מדובר בשלושה צעירים, בני 26 – 28, שלפחות שניים מהם מוכרים היטב למשטרה. אחד מהם אף היה עם אזיק אלקטרוני מאחר ואמור היה לשהות במעצר בית לילי. כשנשאלו לפשר הימצאותם במקום טענו כי באו לחפש את חברם.

 

המסכות שנתפסו.jpg 2

 

השוטרים לא השתכנעו, ובחיפוש ברכבם הופתעו השוטרים למצוא מסכות גומי של גורילות, כפפות וכלי פריצה. כאשר נשאלו לגבי הימצאות המסכות ברכב, טענו כי מדובר במסכות מחג פורים. במשטרה לעומת זאת סבורים כי השלושה השתמשו במסכות בעת התפרצויות לבתים על מנת למנוע את זיהויים. בחיפוש נוסף שנערך בהמשך בבתיהם נמצא רכוש וכסף רב החשוד כגנוב.

כל אלה רק חיזקו את החשד כלפי השלושה ועל כן הוחלט לעצור אותם ולהביאם בפני שופט. חרף התנגדות המשטרה, בית משפט השלום בפתח תקווה שחרר אותם בתנאים מגבילים. השלושה הם אסיר ברישיון דוד נפתלי (26) ושני חבריו ליאור מיארה (27) ועידן נחום (28).

המשטרה יחסה להם בבית המשפט עבירות של החזקת כלי פריצה, החזקת רכוש החשוד כגנוב, קשירת קשר לביצוע פשע והפרת הוראה חוקית. בדיון ביקשה היחידה החוקרת להאריך את מעצרם בחמישה ימים. סנגורם עו”ד לילך קורש ממשרדו של עו”ד שי נודל טענה כי אין עילה למעצרם וביקשה לשחררם.

בהתייחסה לכלי הפריצה טענה הסנגורית כי מדובר במברג חדש, שנקנה לאחרונה והיה זרוק במושב האחורי של הרכב. לגבי הכפפות, אמרה: “מדובר בחורף, קר בחוץ, עם מעצרם אמרו כי יש להם את הכפפות שלו לכל אחד מהם”. לגבי החזקת רכוש גנוב, ציינה הסנגורית  כי מדובר בטבעת שרכש בחנות תכשיטים ולגבי המסכות טענה כי אלה הם מסכות של פורים. בכל הנוגע לטענה על הפרת הוראה של החשוד נפתלי ציינה הסנגורית כי הוטל עליו מעצר בית לילי בלבד והוא נתפס בשעות הצהריים.

השופט עמית מיכלס קבע כי קיים חשד סביר הקושר את החשוד נפתלי לעבירות של החזקת רכוש החשוד כגנוב בשים לב לעובדה שהוא החזיק בטבעת יהלום. “גרסתו של החשוד בעניין הטבעת הינה תמוהה”, ציין השופט. “באשר ליתר החשודים נראה שישנו חשד מסוים לכך שהם החזיקו מברג שיכול לשמש ככלי פריצה. כמו כן, נמצאו ברכב בו היו מסכות שונות וכפפות. לפיכך, חשד הסביר בעניינם של החשודים נחום ומיארה הינו קלוש ביותר אם הוא בכלל קיים”.

נפתלי שוחרר למעצר בית עד 17 בינואר והחשודים נחום ומיארה שוחררו בתנאים מגבילים אחרים.

 

לכתבה המקורית – posta

 

פרטי התקשרות 24/7

טל משרד 03-5074545
עו"ד שי נודל 054-7779040
עו"ד לילך קורש 054-9294292
פקס 03-6240022