צרו קשר

שלח

חשד לסכסוך במשפחת קדושים: אירוע ירי, מטען חבלה, אקדח וקוקאין

המשטרה עצרה את אמיר קדושים משכונת גני הדר בפתח תקווה לאחר שחלקי נפץ נמצאו בביתו – כך נודע לאתר “פוסטה” (שלישי, 10.12).
בשעות הבוקר התקבל דיווח על חפץ חשוד בבניין ברחוב רוזובסקי יוסף בשכונה החרדית. עם קבלת הדיווח הוזעקו למקום כוחות משטרה, חבלנים, וכן כוחות איחוד הצלה, מד”א וכיבוי לצורך אבטחת עבודת המשטרה. חבלני המשטרה בדקו האם החפץ החשוד הוא אכן מטען חבלה. על פי הדיווח, למען הזהירות, בוצע פינוי של תושבים והאזור נסגר. בהמשך, לאחר שהחשד אומת, בעל הדירה קדושים נעצר בחשד להחזקת אמל”ח והועבר לחקירה בימ”ר תל אביב.

המעצר התבצע שבוע לאחר שלעבר רכבו של קדושים בוצע ירי מאופנוע חולף, סמוך לישיבת ‘אור ישראל’ (4.12). אז לא דווח על נפגעים והמשטרה פתחה בחקירת נסיבות הירי.

קדושים מוגדר כמי שמשתייך למשפחת פשע מוכרת מהרצליה ובשנים האחרונות התגורר בפתח תקווה, התחזק מבחינה דתית ועוסק ביום יום בשיווק ביצים. ככל הידוע בשנים האחרונות הוא לא היה מעורב בפלילים, אך בעבר הרחוק נעצר בתיק של ייבוא סמים וכן בתיק החזקת אמל”ח. ל”פוסטה” נודע כי במשטרה חוקרים חשד לכך שלאחרונה התפתח סכסוך בין החשוד לבין בן משפחה אחר על רקע הסחר בביצים, סכסוך שבמהלכו פגעו מילולית בבן המשפחה. לפי ההערכות, כתוצאה מהעימות הזה אירע הירי לעבר רכבו של קדושים, ובהמשך לכך היתה היערכות לפעילות נגדית מול בן המשפחה.

קדושים הובא לבית משפט השלום בתל אביב, שהאריך את מעצרו בחשד להחזקת אמל”ח וסמים. מתברר כי בחיפושים שביצעה המשטרה בביתו, ברכבו, באופנועו ובגג הבניין בו הוא מתגורר, אותרו על הגג מספר מטעני צינור ורכיבים המשמשים להרכבת מטענים, כמו גם אקדח מסוג FN וחומר החשוד כקוקאין במשקל של עשרות גרמים. הפריטים, יש להדגיש, לא אותרו בדירתו של קדושים, שם תפסה המשטרה טלפונים סלולריים, כובע צמר ומכשיר DVR – מכשיר הקלטה של תוצרי מצלמות האבטחה.

סנגורו של החשוד, עו”ד שי נודל, הכחיש בבית המשפט את המיוחס למרשו וטען כי המפתח למחסן שבו אותרו הפריטים לא נתפס ברשותו של החשוד ונלקח מאחד הדיירים האחרים בבניין. כך או כך, כלל הפריטים שנתפסו הועברו לבדיקות מעבדה בניסיון להפיק מהם ממצאים פורנזיים. במשטרה ינסה כעת לאתר ראיות שיקשרו את קדושים לפריטים שנתפסו.

במהלך הדיון בהארכת מעצרו של קדושים, אמר נציג המשטרה: “ימי המעצר נתבקשו לצורך פעולות החקירה המתבקשות נוכח הדברים הכה מחרידים שנתפסו בתוך בניין שמלא בילדים ונשים. חלק מהילדים הם שלו. לו לבנת החבלה היתה מתפוצצת זה היה מחריב קומות שלמות”.

בתום הדיון, השופטת הדס פלד נענתה חלקית לבקשת חוקרי ימ”ר תל אביב והאריכה את מעצרו של קדושים עד 12 בדצמבר, תוך שהיא קובעת כי קיים חשד סביר לחשדות נגדו.

לכתבה באתר פוסטה

פרטי התקשרות 24/7

טל משרד 03-5074545
עו"ד שי נודל 054-7779040
עו"ד לילך קורש 054-9294292
פקס 03-6240022