צרו קשר

שלח

חן קדושים זוכה מעבירת הצתה

חצי שנה לאחר שנעצר עד תום ההליכים באשמה של הצתת הדירה בה התגורר עם חברתו זיכה השופט גורפינקל מבית משפט המחוזי את חן קדושים מחמת הספק

?;

קדושים. כעת הוא יכול לחייך

 

חצי שנה לאחר שנעצר עד תום ההליכים זיכה השופט צבי גורפינקל מבית משפט המחוזי בתל אביב את חן קדושים (25) מחמת הספק משתי עבירות הצתה של יחידת דיור בה הוא התגורר עם חברתו. הסיבות לזיכוי: מחדלים בחקירת המשטרה וקושי בזיהוי של קדושים כמי שביצע את ההצתה.

קדושים, הואשם בשתי עבירות הצתה לאחר שיחידת הדיור בה התגורר ברחוב רמת ים הוצתה פעמיים תוך 25 דקות. השופט הבכיר בחן שורה של ראיות לכאורה שהגישה התביעה והבהיר כי “בבסיסו של התיק ראיות רבות לחובתו של הנאשם: שקריו, הבחירה לא לספק גרסה, בעיות חשמל בדירה שלא היו, יחסיו עם חברתו ערב האירוע, מצלמות הדירה שנותקו, עדותו של השכן ועוד, כל אלה העמידו תשתית ראייתית רחבה נגדו לביצוע ההצתות”.

מנגד, במהלך ההליך המשפטי עלו מספר מניעים אפשריים לביצוע ההצתה, לא כולם מיוחסים לקדושים. אמנם ערב קודם להצתה היתה לו מריבה עם בת זוגתו עימה היו לו יחסים מתוחים, ואף עלתה אפשרות להונאת ביטוח, אבל במקביל עלתה האפשרות שמדובר בעבודה של גורמים אחרים, חורשי רעתו מבני משפחתו איתם הוא מסוכסך. בסיום ההליך המשפטי לא נמצאה מסקנה חד משמעית לגבי הרקע להצתה.

במקביל, השופט ציין מחדלים של המשטרה בחקירה עליהם הצביע הסנגור, עו”ד שי נודל. “מוצא אני ממש בטענות ההגנה, כי היחידה החוקרת לא ערכה חקירה מקיפה בתיק. כמו כן, לא הושם דגש ראוי על בדיקת קו החקירה לגביי אויביו של הנאשם”. לדברי השופט, “עצם ההסתפקות בבדיקה שטחית בדבר מצלמות ברחובות הסמוכים לשריפה, ללא ביצוע בדיקות מעמיקות יותר כמו הצלבת הנתונים בדבר פרטי הרכבים שבבעלות משפחתו של הנאשם שמוכרת למשטרה ועוד הופכת למחדל חקירתי של ממש. אפשר וראוי היה לעשות צעדי חקירה נוספים בתיק”.

 

עו"ד שי נודל

עו”ד שי נודל

 

לאור הדברים האלו קבע השופט: “נראה כי אכן מתקיים כאן ספק סביר, ספק עד שלא תוכל עוד לעמוד על רגליה המסקנה החד משמעית בדבר אשמתו של הנאשם. לפיכך ולאור הפסיקה בדבר הזהירות שיש על בית המשפט לנקוט בבואו להרשיע על סמך עדות זיהוי יחידה, כל זמן שאני מודע למעשי התוקפנות שספג הנאשם בעבר הלא רחוק, מוביל הדבר להתגבשותו של ספק סביר, שניתן להסיק ממנו גם מסקנה שתתיישב עם חפות הנאשם. מחמת הזהירות והספק, ומטעם זה בלבד, ואף שקיים חשד כבד ביותר כי הנאשם הוא אכן זה שהצית את דירתו, אני מחליט לזכות את הנאשם”.

עו”ד שי נודל: “אני שמח שבית המשפט קיבל את עמדתנו וזיכה את הנאשם. צר לי על העבודה הרשלנית של המשטרה שבגינה הנאשם היה צריך לבלות כחצי שנה מאחורי סורג ובריח”.

 

לכתבה המקורית – posta

פרטי התקשרות 24/7

טל משרד 03-5074545
עו"ד שי נודל 054-7779040
עו"ד לילך קורש 054-9294292
פקס 03-6240022