צרו קשר

שלח

הצתת מרצדס בפרשת סחיטה של קבלן עקב תאונה שעשה בנו

תאונת דרכים קלה הובילה לסחיטה אלימה של קבלן מבת ים * בין ארבעת החשודים גם בנו של קורבן הסחיטה, החשוד בהצתת קטנוע של אחד החשודים * עדכון: כתב אישום נגד שניים מהמעורבים

hazata_rehev_kablan1

בימ”ר מרכז חוקרים בשבועות האחרונים פרשת סחיטה באיומים של קבלן בנייה מוכר אשר כללה גם הצתת רכב וזריקת רימון. בפרשה נעצרו ארבעה חשודים, ביניהם גם בנו של קורבן הסחיטה בחשד להצתת קטנוע של אחד מהחשודים בסחיטה.

מדיוני הארכות המעצר עולה כי תחילת הפרשה בתחילת חודש יולי, אז אחיו של החשודשלום דגייב מראשון לציון היה מעורב בתאונת דרכים קלה בין רכב לקטנוע. בעקבות התאונה נוצר ויכוח בין אחיו של החשוד לבעל הקטנוע – בר (רחמים) זדה מבת ים. נהג הרכב שהיה מעורב בתאונה קרא לאחיו דגייב ובמקביל גם בעל הקטנוע קרא לכמה מחבריו. העימות המילולי הפך לקטטה. כיממה למחרת הקטטה, הוצת הקטנוע של דניאל זדה ועלה חשד כי מי שהיה מעורב בהצתת הקטנוע הוא דגייב.

לטענת המשטרה, בשלב מסוים במהלך חודש יולי קשרו החשודים דניאל זדה וכן ג’קי סמדג’ה מבת ים לסחוט באיומים את הקבלן. על פי החשד, כחלק ממסכת הסחיטה ב–12 באוגוסט נזרק רימון הלם לעבר בית בבת ים – שם מתגוררת אשתו. בהמשך, ב – 30 באוגוסט , הוצת גם רכב יוקרה של הקורבן בשווי 450 אלף שקלים בעת שחנה בחניון.

במסגרת החקירה נעצרו שני החשודים בסחיטה, בהצתת הרכב ובזריקת הרימון. כמו כן, נעצר בנו של הקורבן בחשד להצתת הקטנוע וכן נעצרה ליאת-לאה אוקנין מבת ים בחשד למעורבות בקשירת הקשר לסחיטה ולהצתת הרכב.

“מדובר בשרשרת אירועים חמורים עם לחץ עצום שהוטל על הקורבן”, הצהיר נציג המשטרה בבית המשפט. “מדובר בעבירה שהיא מעבר לעבירת איומים והצתה וזריקת רימון הלם, מדובר על קשירת קשר. ישנם מעורבים רבים בפרשה. חומרי החקירה התחזקו מאז מעצרם של החשודים וגובשו ראיות. עברנו מחשד לראיות”.

בידי המשטרה ישנו סרטון ממצלמות אבטחה מאירוע הצתת הרכב בחניון. בסרטון נראה אדם מצית את הרכב ונמלט, אך מבנה גופו לא תואם לאחד מהחשודים לו מיוחסת ההצתה. חרף טענות המשטרה להתקדמות בחקירה, סנגוריהם של החשודים – עורכי הדין שי נודל, שחר חצרוני, שני דרי ומשה סוחמי – מכחישים את המיוחס למרשיהם.

השופטת עדנה יוסף קוזין קבעה היום (27.9.15) כי קיים חשד סביר כי דניאל זדה וסמדיה מעורבים בביצוע המיוחס להם והאריכה את מעצרם עד 1 באוקטובר.

עדכון (1.10.15)

בית המשפט האריך את מעצרם של שני החשודים עד 6 באוקטובר.

 

לכתבה המקורית – posta

פרטי התקשרות 24/7

טל משרד 03-5074545
עו"ד שי נודל 054-7779040
עו"ד לילך קורש 054-9294292
פקס 03-6240022