צרו קשר

שלח

הסדר טיעון בתיק הרצח בחולון של משה אברהם

תיק רצח משה אברהם: בבית המשפט המחוזי בתל אביב הוצג היום הסדר טיעון מקל בעקבות קשיים ראייתיים בתיק – רק אחד הנאשמים הורשע ברצח וירצה מאסר עולם, ואילו היתר הורשעו בעבירות שונות, כל אחד לפי חלקו.

בכתב האישום המקורי, שהגישה פרקליטות מחוז תל אביב, יוחסו לכל חמשת הנאשמים – עוז (עזרא) צורף, אבי מולייב, יעקב מרציאנו (יום טוב), יוני דהן ואלירן סייג – עבירות רצח, ניסיון רצח, החזקה ונשיאה של נשק וקשירת קשר לביצוע פשע. החמישה נעצרו סמוך לזירה, שניים על האופנוע שממנו בוצע הירי, והיתר במכונית מאזדה שנמלטה מהמקום ונלכדה ברמזור סמוך לאחר מרדף. לפרקליטות היה קושי ממשי להוכיח כי רוכבי האופנוע ויושבי המאזדה היו שותפים בצוותא לרצח שהתרחש ב-20 במאי 2013 (אברהם נורה באותו יום ונפטר בחלוף חמישה ימים), הגם שהוכחה החבירה המוקדמת בינהם.

הסנגורים טענו במהלך המשא ומתן עם הפרקליטות, כי ישנו קושי להוכיח שאת המודעות של ארבעת הנאשמים לכך שצורף החזיק ברשותו אקדח והתכוון לרצוח את אברהם. עוד טענו, כי המשטרה ביצעה מעקבים במועד הרצח אחרי המנוח עצמו, בשל מידע מודיעיני על כך שהוא זה אשר התכוון לבצע רצח, אך לא עצרה אותו טרם אירוע הירי – מעצר שהיה מונע את תקרית הירי הקטלנית שהתרחשה, ובמהלכה נורו כדורים משני הצדדים.

לנוכח הטענות שהוזכרו ואחרות נאלצה הפרקליטות לחתום על הסדר הטיעון, שבעקבותיו הוגש כתב אישום מתוקן בפעם השלישית, המייחס לכל אחד מחמשת הנאשמים עבירות נפרדות.

 

עו"ד שי נודל

עו”ד שי נודל

 

על פי ההסדר, שאושר על ידי בית המשפט, כל הנאשמים הורשעו בקשירת קשר לביצוע פשע.

עוז צורף, רוכב האופנוע והיורה, ביצע את הרצח עצמו ועל כן העונש המוסכם לגביו הוא מאסר עולם. יוצג על ידי עו”ד חיים אוחנה.

אבי מולייב, נהג האופנוע, הורשע בהריגה והוסכם על עונש של 19 שנות מאסר. יוצג על ידי עו”ד מנחם רובינשטיין. 

אבי מרציאנו, יוני דהן ואלירן סייג יושבי המכונית הורשעו בסיוע לחבלה בכוונה מחמירה, והוסכם כי עונשם יעמוד על שלוש שנים ותשעה חודשים בפועל לכל אחד מהם. בנוסף, לפי ההסדר, יוטל על כל הנאשמים מאסר על תנאי. השלושה יוצגו על ידי עורכי הדין שי נודל, משה יוחאי, ומשה שרמן.

במסגרת הדיון היום חזרו חמשת הנאשמים מכפירתם והודו במיוחס להם בכתב האישום המתוקן שהוגש במסגרת ההסדר.

הרכב השופטים – שרה דותן, אבי זמיר וירון לוי – אישרו את ההסדר והרשיעו את חמשת הנאשמים.

 

לכתבה המקורית – posta

פרטי התקשרות 24/7

טל משרד 03-5074545
עו"ד שי נודל 054-7779040
עו"ד לילך קורש 054-9294292
פקס 03-6240022