צרו קשר

שלח

“המשטרה עושה לעצמה עבודה קלה ועוצרת את קורבן העבירה”

“במקום לחפש את החשוד שהניח מטען חבלה ליד ביתו של החשוד, המשטרה עושה לעצמה עבודה קלה ועוצרת את קורבן העבירה”. כך אמרה היום (חמישי, 7.9) השופטת חיותה כוחן עומר, בעת שהורתה על שחרורו של צעיר שנעצר בחשד לדקירה.

לטענת המשטרה, לפנות בוקר התפוצץ מטען חבלה בקרבת ביתו של א’, צעיר בן 23, בעל חברת ניקיון המתגורר בשכונת שפירא בתל אביב. כוחות משטרה שהגיעו למקום פתחו בחקירה, אספו ממצאים וגבו עדויות. בהתבסס על העדויות עלה החשד שא’ מעורב בדקירה של צעיר אחר, שהתרחשה ב-3 בספטמבר. חוקרי משטרת מרחב יפתח סבורים כי הנחת המטען היא לכאורה נקמה על אותה דקירה, וכי מניחי המטען הם גורמים הקשורים לנדקר, אשר עדיין מאושפז בבית החולים.

נציג המשטרה ביקש בפתח הדיון בבית משפט השלום בתל אביב להאריך את מעצרו של א’ בשישה ימים. “מעדויות שגבינו עולה שיש סכסוך בין החשוד ומשפחתו לבין אחרים. אחד מהאחרים נדקר ואושפז בבית חולים עם פצע דקירה”. עוד הוסיף נציג היחידה החוקרת, כי כאשר החשוד נחקר ונאמר לו שגרסתו סותרת גרסה אחרת, הוא שמר על זכות השתיקה.

בדיון ייחסה המשטרה לא’ עבירות של קשירת קשר לפשע, פציעה כשעבריין מזוין ושיבוש מהליכי משפט. מנגד, סנגורו, עו”ד שי נודל, הכחיש כל קשר למיוחס למרשו וציין כי הוא ללא עבר פלילי ובעל חברה.

בתום דיון קצר, השופטת כוחן-עומר ששמעה את טיעוני הצדדים ובחנה את הדוחות הסודיים, החליטה על שחרורו של הצעיר תוך שהיא מותחת ביקורת על היחידה החוקרת: “עיינתי בחומר החקירה ולא ראיתי יסוד לחשד שהחשוד הזה מעורב בדקירה. יתרה מכך, במקום לחפש את החשוד שהניח מטען חבלה ליד ביתו של החשוד, המשטרה עושה לעצמה עבודה קלה ועוצרת את קורבן העבירה”.

השופטת קבעה כי ניתן למנוע שיבוש של פעולות החקירה שבכוונת המשטרה לבצע, גם כשהחשוד שוהה בתנאים מגבילים, ולכן היא הורתה על שחרורו למעצר בית עד 11 בספטמבר, ובהרחקה מקורבן הדקירה וממעורבים אחרים בתיק במשך 30 יום.

לכתבה באתר פוסטה

פרטי התקשרות 24/7

טל משרד 03-5074545
עו"ד שי נודל 054-7779040
עו"ד לילך קורש 054-9294292
פקס 03-6240022