צרו קשר

שלח

הורשע בתיק ייבוא של קוקאין ואקסטזי, וישתחרר ממאסר תוך ימים

איר קוצר מהרצליה כבר היה בדרך למאסר ארוך, אולם סנגוריו הצליחו לקעקע את עדותו של שותפו לכאורה, והתביעה נאלצה להגיע להסדר טיעון

יאיר קוצר (49) מהרצליה, שהורשע במעורבות בתיק ייבוא של כשמונה ק”ג נטו קוקאין ו-1,830 כדורי MDMA, נשלח אמנם ל-13 חודשי מאסר במסגרת עסקת טיעון, אך כבר בימים הקרובים הוא צפוי להשתחרר.

יחד עם קוצר הואשם גם יצחק חדד (40), ששימש כבלדר ונתפס עם הסמים מיד כשנחת בישראל. לפי כתב האישום המקורי, קוצר וחדד קשרו להבריח מברלין מזוודה עם הסמים, כשחדד היה לכאורה אמור לקבל עבור ההברחה 10,000 שקלים במזומן.

ב-25 במרץ הוא טס לברלין, ושמר על קשר עם קוצר באמצעות וואטסאפ. ב-27 במרץ קיבל מאדם אחר שזהותו אינה ידועה מזוודה כבדה שבה הוסלקו הסמים. למחרת, עם נחיתתו בישראל, נעצר בנמל התעופה בן גוריון על ידי חוקרי ימ”ר מרכז, רגע אחרי שאסף את המזוודה. בבדיקת המזוודה איתרו השוטרים, בתוך בטנה כפולה נסתרת, כשמונה ק”ג נטו קוקאין בשווי מיליוני שקלים, כמו גם 1,830 כדורי MDMA ששוויים נאמד ביותר מ-90 אלף שקל.

בפרקליטות קיוו כי התיק יסתיים בעונש של מספר שנות מאסר, אולם במהלך ניהול המשפט הצליחו סנגוריו של קוצר, עורכי הדין שי נודל ולילך קורש ממשרדו, לקעקע את עדותו של חדד, שהפליל את קוצר בחקירתו וטען כי הוא זה ששלח אותו להביא את הסמים.

במסגרת החקירה הנגדית ובדיקת ממצאי חקירה שונים ומכשיר הטלפון של חדד, הצליחו הסנגורים של קוצר לא רק לקעקע את עדותו, אלא גם להצביע על מספר אינדיקציות לפיהן עולה חשד כי חדד הוא זה שיזם את יבוא הסמים, ולמעשה ייבא סמים גם לפני כן. עורכי הדין טענו גם כי אומנם לקוצר הוצע לייבא סמים, אך הוא סירב בסופו של דבר, ולכן נאלץ חדד להביא את הסמים בעצמו.

לפיכך נאלצה הפרקליטות לחתום על הסדר טיעון עם קוצר, במסגרתו הוגש כתב אישום מתוקן, שבו הורשע בקשירת קשר בלבד (במקום ייבוא) והחזקת סם לצריכה עצמית שנמצאו בביתו. “ההסדר גובש בעקבות שמיעת והשלמת עדותו של עד התביעה המרכזי נגד הנאשם, שותפו יצחק חדד, שגם נאשם בתיק מקביל, כשמעדותו עלה על פניו שהוא אינו עד מהימן, אינו דוגל באמירת אמת”, הסביר נציג הפרקליטות, עו”ד רועי רייס. “מידת המעורבות ופעילות שלו עצמו בתחום יבוא הסמים…על פניו גדול משמעותית מזה שהוא הציג במהלך חקירה משטרתית וניסה להציג במהלך עדותו בביהמ’ש”.

במסגרת ההסדר סיכמו הצדדים גם כי על קוצר יוטלו 13 חודשי מאסר בפועל, שמהם תנוכה תקופת מעצרו מאז ה-28 במרץ. כמו כן, נוכח קיצור מנהלי כפול שהוא זכאי לו על פי החוק החדש, קוצר צפוי להשתחרר ממאסרו כבר בימים הקרובים. בנוסף, נגזרו עליו מאסרים מותנים, וכן הוחלט על חילוט כ-15 אלף שקלים שנתפסו על ידי המשטרה.

לכתבה באתר פוסטה

פרטי התקשרות 24/7

טל משרד 03-5074545
עו"ד שי נודל 054-7779040
עו"ד לילך קורש 054-9294292
פקס 03-6240022