צרו קשר

שלח

אישום: מאות עסקאות סמים תוך שנתיים וחצי

בית משפט השלום בפתח תקווה הורה לשחרר את מוחמד עיסא (27) מכפר קאסם, למרות כתב אישום המייחס לו מאות עסקאות של סחר בסמים אותן ביצע לכאורה במשך כשנתיים וחצי.

כתב האישום נגד עיסא הוגש בתום חקירת ימ”ר מרכז, ובו מיוחסים לנאשם 14 אישומים של סחר בסמים. “מדובר במי שבמאות הזדמנויות ולעשרות קונים, מכר סמים שונים כולל סמים קשים ובכמויות גדולות, וזאת בתמורה לתשלום”, ציינה התביעה בבקשה להארכת מעצרו של עיסא עד תום ההליכים. “אין ספק כי מדובר במי שהפך את מרכז חייו לעיסוק בעבירות הסחר”.

מחקירת המשטרה עלה, כי עיסא היה פעיל בתחום הסחר בכל יום בין השעות 18:00 ועד חצות, אז ענה לטלפון הסלולארי שלו, כאשר מידי תקופה נהג לשנות את מספרו. מכתב האישום עולה כי הוא נהג להזדהות בכינוי “חמודי”, וכאשר אחד מלקוחותיו היה מתקשר אליו – היה משתמש במילות קוד. כך למשל נהג לשאול “מה שם”, כשעל פי התביעה הכוונה היא לברר מה כמות הסמים הרצויה.

לפי התביעה, העבירות בוצעו בפתח תקווה, הוד השרון, גבעת כוח, רמת השרון וראש העין. הלקוחות קנו לכאורה סמים מסוגים שונים, בכלל זה קריסטל, מריחואנה, גראס וקוקאין. בכל פעם היה מדובר בכמות של גרמים בודדים תמורת כמה מאות שקלים.

כתב האישום נגד עיסא מתבסס על עדויות הקונים שקשרו אותו לעסקאות וזיהו את קולו בשיחות הרבות ביניהם. בתיק החקירה גם תמלולי שיחות של מאות עסקאות שבוצעו בין עיסא לבין עשרות מלקוחותיו. ברוב חקירותיו, בהן הוטחו בו הראיות, עיסא בחר לשמור על זכות השתיקה.

למרות שלעיסא אין עבר פלילי, התביעה ביקשה כאמור להאריך את מעצרו עד תום ההליכים. סנגורו, עו”ד שי נודל, עתר לשחררו לחלופת מעצר. לאחר שמיעת טיעוני הצדדים, השופט עודד מורנו החליט לקבלת את עמדת הסנגור ולהורות על שחרורו של עיסא למעצר בית בפיקוח אנושי ובערבויות כספיות, תוך איסור יציאה  מהארץ למשך שנה.

לכתבה באתר פוסטה

פרטי התקשרות 24/7

טל משרד 03-5074545
עו"ד שי נודל 054-7779040
עו"ד לילך קורש 054-9294292
פקס 03-6240022